aktualności

NextiraOne dla Stadionu Narodowego w Warszawie

Narodowe Centrum Sportu i NextiraOne poinformowały, że podpisały umowę na budowę sieci teleinformatycznej dla Stadionu Narodowego w Warszawie, wielofunkcyjnego obiektu przygotowywanego między innymi na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM. Wartość projektu wyniesie ponad 35 250 000 zł brutto.

W ramach realizacji kontraktu eksperci NextiraOne dostarczą, zainstalują i uruchomią urządzenia aktywne wraz z komponentami bezpieczeństwa oraz zaimplementują oprogramowanie systemowe i narzędziowe sieci teleinformatycznej powstającego obiektu, a także wykonają prace projektowo-programistyczne. NextiraOne zapewni dodatkowo szkolenia dla użytkowników systemu oraz jego bieżące wsparcie i utrzymanie.

Nowoczesna sieć teleinformatyczna stanie się wydajnym, elastycznym, a przy tym bezpiecznym i niezawodnym szkieletem komunikacyjnym dla aplikacji odpowiedzialnych m.in. za monitoring wizyjny, transmisję wideo, obsługę systemów automatyki przemysłowej oraz bezpieczeństwo obiektu. Ponadto będzie podstawowym medium do zapewnienia łączności głosowej, przesyłu danych, a także dostępu do Internetu.

?Budowa sieci teleinformatycznej dla tak dużego i prestiżowego obiektu, jakim będzie powstający Stadion Narodowy w Warszawie to ogromne przedsięwzięcie, dlatego do jego realizacji poszukiwaliśmy doświadczonego i wszechstronnego partnera. Oferta NextiraOne spełniła w drodze przetargu nieograniczonego wszystkie stawiane przez nas, wysokie wymagania oraz była najkorzystniejsza pod względem finansowym.? ? powiedział Robert Wojtaś, Wiceprezes Zarządu, Narodowe Centrum Sportu.

?Realizacja projektu dla Narodowego Centrum Sportu to dla naszych specjalistów wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność.? ? powiedział Marek Kobielski, Prezes Zarządu NextiraOne Polska. ?Wiedza i doświadczenie naszych zespołów wdrożeniowych daje gwarancję, że Stadion Narodowy w Warszawie zyska nowoczesną i niezawodną infrastrukturę teleinformatyczną, z której będą mogli skorzystać m.in. organizatorzy i uczestnicy EURO 2012.? ? dodał Marek Kobielski.
Zgodnie z umową sieć teleinformatyczna dla Stadionu Narodowego zostanie zbudowana do 15 lutego 2011 roku.

http://www.pressoffice.pl/telekom,t947291729?more=643257475

Similar Posts