Wiadomości Branżowe

Siemens Enterprise Communications wprowadza nowej generacji rozwiązanie UC dla MŚP

Teaser

OpenScape Business umożliwia małym i średnim firmom radykalnie zwiększyć wydajność zespołu.

Na tegorocznych targach CeBIT firma Siemens Enterprise Communications zaprezentowała nowy produkt ? OpenScape Business. Jest to proste, a zarazem potężne biznesowe rozwiązanie komunikacyjne, dostosowane specjalnie do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). OpenScape Business zapewnia wyższą wydajność pracowników i realne korzyści ze zintegrowanej komunikacji, niezależnie od firmowej infrastruktury telefonicznej.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej doceniają zintegrowaną komunikację, dostrzegając taki atut jak wzrost efektywności pracowników niezależny od miejsca, czasu i urządzenia, na którym pracują. Jednocześnie wiemy, że MŚP charakteryzują się zdecydowanie większą dynamiką popytu, co wymusza bardziej elastyczne, skalowalne i ekonomiczne rozwiązania" - powiedział Paweł Podwysocki, prezes zarządu, Siemens Enterprise Communications Sp z o.o. ? "Siemens Enterprise Communications ma długą historię w obsłudze rynku MŚP. Ponad siedem milionów użytkowników na całym świecie korzysta z naszych rozwiązań. To doświadczenie pozwała nam cały czas rozwijać coraz bardziej innowacyjne, bogate w nowe funkcje usługi. OpenScape Business oferuje więcej funkcjonalności w jednym produkcie niż konkurencyjne rozwiązania, dając klientom zaawansowane narzędzia UC, a jednocześnie proste w implementacji. "

OpenScape Business jest rozwiązaniem all-in-one dla MŚP, które bezproblemowo integruje usługi głosowe, UC, współpracę i komunikację internetową, mobilność czy aplikacje biurowe. Jest to pierwsze rozwiązanie wprowadzone w ramach nowej oferty OpenScape Business i opierające się na najlepszych cechach istniejącego HiPath 3000 i OpenScape Office Solutions SMB. Dodatkowo, dla klientów aktualnie korzystających OpenScape Office lub HiPath 3000, OpenScape Business oferuje prostą i efektywną kosztowo migrację do UC, jednocześnie wykorzystując dotychczasową infrastrukturę.

Skalowalność

OpenScape Business jest łatwo skalowalny i może się rozwijać wraz ze wzrostem potrzeb dotyczących telefonii i komunikacji małego lub średniego przedsiębiorstwa. Niezależnie od protokołu telekomunikacyjnego, jaki firma używa, nowe rozwiązanie Siemensa oferuje jedną platformę do realizacji zadań związanych z integracją komunikacji, ochroną inwestycji i usprawnieniem wdrożenia. Klienci korzystający z TDM są obsługiwani w usługach głosowych przez IM (Instant Messenger ? komunikator internetowy) z wbudowanym systemem zarządzania obecnością. Późniejsze dodanie IP, które pozwoli osiągnąć funkcjonalność UC, jest niezwykle proste i nie wymaga zakupu nowej platformy. Dodatkowo, rozwiązanie jest zarządzane poprzez intuicyjne narzędzie internetowe, co ułatwia instalację, administrowanie i aktualizację całego systemu.

Mobilność

Natomiast mobilni pracownicy mogą korzystać z OpenScape Business poprzez szeroką gamę urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Siemens Enterprise Communications oferuje klienta dla systemu operacyjnego Apple Mac OSmultiple, który zapewnia większą niezawodność i funkcjonalność, niż opcje internetowe znajdujące się w wielu konkurencyjnych rozwiązaniach.

Dostępność

OpenScape Business w Polsce będzie dostępny od czerwca 2013 r.

***

Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest jednym z najważniejszych na świecie dostawców rozwiązań umożliwiających efektywną komunikację. Firma doradza przedsiębiorstwom i dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie Unified Communications - czyli integracji wszystkich kanałów komunikacji w firmie, w najbardziej korzystny sposób (m.in. usług głosowych, wideokonferencji, czatów, kanałów social media). Więcej informacji: http://www.siemens-enterprise.com/pl/.

Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest licencjonowanym znakiem towarowym Siemens AG

< 238105" >
Źródło Siemens Enterprise Communications. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy