Wiadomości Branżowe

Najbardziej zaawansowana sieć światłowodowa w Serbii wystawiona na sprzedaż

Najbardziej zaawansowana sieć światłowodowa w Serbii wystawiona na sprzedaż
Belgrad, 1 października 2014 - na sprzedaż zostanie wystawiona najbardziej zaawansowana nowocześniejsza w Serbii szybka sieć światłowodowa o łącznej długości ponad 1200 km. W imieniu właściciela sieci, Targo Telekom LLC, sprzedaż zostanie przeprowadzona przez firmę Netbid Industrieauktionen AG należącą do międzynarodowej grupy Angermann Group.„Zakup nowoczesnej sieci światłowodowej w Serbii da inwestorom znakomitą możliwość skorzystania ze wzrostu serbskiego rynku – zarówno w segmencie konsumenckim, jak i klientów biznesowych” – podkreślił Timm Langenfeld, członek zarządu NetBid AG, Hamburg. Sieć szkieletowa o najwyższych szybkościach transmisji zarówno w ruchu wewnętrznym, jak i międzynarodowym umożliwia świadczenie usług na terenie całej Republiki Serbii, co wraz z jakością obsługi gwarantowaną przez Targo Telecom daje kluczową przewagę konkurencyjną. Choć pierwsi zainteresowani już rozpoczęli analizę due dilligence, postępowanie jest nadal otwarte dla innych potencjalnych nabywców. Sprzedaż zostanie przeprowadzona w drodze licytacji zaplanowanej na koniec 2014 roku.Głównym elementem infrastruktury jest licząca 850 km
Teaser

Belgrad, 1 października 2014 - na sprzedaż zostanie wystawiona najbardziej zaawansowana nowocześniejsza w Serbii szybka sieć światłowodowa o łącznej długości ponad 1200 km. W imieniu właściciela sieci, Targo Telekom LLC, sprzedaż zostanie przeprowadzona przez firmę Netbid Industrieauktionen AG należącą do międzynarodowej grupy Angermann Group.

?Zakup nowoczesnej sieci światłowodowej w Serbii da inwestorom znakomitą możliwość skorzystania ze wzrostu serbskiego rynku ? zarówno w segmencie konsumenckim, jak i klientów biznesowych? ? podkreślił Timm Langenfeld, członek zarządu NetBid AG, Hamburg. Sieć szkieletowa o najwyższych szybkościach transmisji zarówno w ruchu wewnętrznym, jak i międzynarodowym umożliwia świadczenie usług na terenie całej Republiki Serbii, co wraz z jakością obsługi gwarantowaną przez Targo Telecom daje kluczową przewagę konkurencyjną. Choć pierwsi zainteresowani już rozpoczęli analizę due dilligence, postępowanie jest nadal otwarte dla innych potencjalnych nabywców. Sprzedaż zostanie przeprowadzona w drodze licytacji zaplanowanej na koniec 2014 roku.

Głównym elementem infrastruktury jest licząca 850 km sieć szkieletowa przecinająca Serbię z północy na południe i ze wschodu na zachód. Sieć łączy wszystkie główne miasta Serbii, dociera także do sąsiednich państw: Węgier, Bułgarii, Macedonii i Chorwacji. ?Sieć szkieletowa, będąca pomostem pomiędzy środkową a południowo-wschodnią Europą oraz łącząca Serbię z praktycznie wszystkimi sąsiadami, ma olbrzymie znaczenie strategiczne? ? powiedział Langenfeld. ?Dzięki wysokiej pojemności może być ona interesująca m.in. dla międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych, operatorów usług, korporacji i instytucji rządowych?.

Sprzedaż obejmie także ?Metronet? - liczącą łącznie ok. 500 km sieć metropolitalną w aglomeracji belgradzkiej. Składa się na nią ok. 100 km sieci szkieletowej oraz ok. 400 km sieci dostępowej (tzw. ?ostatniej mili?) w technologii FTTH (Fiber To The Home). Dzięki niej już dziś na terenie aglomeracji z szerokopasmowego dostępu do Internetu może korzystać ok. 160 tys. gospodarstw domowych ? spośród ok. 540 tys. istniejących, a rzeczywiście korzysta z niej ok. 6500 klientów indywidualnych i biznesowych. ?Sieć FTTH umożliwia korzystanie z pełnego spektrum usług internetowych takich, jak szerokopasmowy dostęp do Internetu, łącza dedykowane czy telewizja IP? ? podkreślił Langefeld.

A to już wiesz?  CeBIT 2012: Siemens Enterprise Communications zaprezentował nowe mobilne OpenScape UC Suite oraz usługi w chmurze

Cała sieć jest zbudowana z najnowocześniejszych włókien optycznych G.655E ułożonych w podziemnej kanalizacji kablowej. Dane są przesyłane w technologii DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex) - najbardziej zaawansowanej technologii transmisji danych, która umożliwia zwielokrotnienie pojemności włókna dzięki równoczesnemu przesyłaniu jednym światłowodem sygnałów o różnych długościach fali świetlnej. Dzięki temu sieć ma bardzo wysoką pojemność i bardzo wysokie szybkości transmisji sięgające 10 GB/s, które można dodatkowo zwiększyć do 40, a nawet do 100 Gb/s. ?Biorąc pod uwagę ogromny potencjał rynkowy i najnowocześniejszy sprzęt oczekujemy, że cena zakupu wyniesie kilkadziesiąt milionów euro? ? powiedział Langenfeld.

Sieć została zbudowana w latach w latach 2008-2012 przez Targo Telekom LLC, oddział Slovenian Nuba svetovanje in investiranje Group. W 2014 roku słoweńska firma-matka podjęła strategiczną decyzję o sprzedaży sieci, która zostanie przeprowadzona w drodze licytacji zorganizowanej przez specjalistyczną firmę marketingową Netbid AG.


dostarczył infoWire.pl
Źródło NetBid. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy