Wiadomości Branżowe

Drugi raz pod rząd Siemens Enterprise Communications zdobywa Top Ratings od ekspertów IT

OpenScape UC Suite doceniony za architekturę, funkcjonalności i konkurencyjną cenę

Siemens Enterprise Communications otrzymał najwyższe możliwe oceny we wszystkich trzech sesjach zapytań ofertowych, które były przeprowadzone do tej pory w 2012 roku. Oceny wystawiły trzy światowej sławy amerykańskie firmy konsultanckie (Stein Consulting, Constellation Research i UniComm Consulting), które ogłosili swoje wyniki w Orlando, na konferencji Enterprise Connect 2012.

System OpenScape UC Suite chwalono za jego architekturę, funkcjonalność i konkurencyjną cenę. Oceny dokonano na podstawie specjalnej skali RFP (Request for Proposal). Drugim czynnikiem, który brano pod uwagę przy ocenianiu systemów było porównanie danej oferty do innych, obecnych już na rynku. Nie ogłoszono oficjalnego „zwycięzcy” rankingu, jednak już drugi rok z rzędu system OpenSpcape UC Suite zdobył najwyższe noty od sędziów. Jednocześnie podkreślono, że wszystkie brane pod uwagę rozwiązania posiadały swoje zalety, w określonych sytuacjach.

RFP zaprojektowany przez UniComm Consulting i zatytułowany "UC bez nowej centrali". W tym rankingu, określono co wiodący dostawcy Unified Communications (UC) mogą oferować, gdy klient wdraża zintegrowaną komunikację, bez wdrażania nowej centrali PBX. UniComm Consulting zaprojektował RFP w ten sposób, aby pokazać, że UC może zostać wdrożony bez nowego PBX i od razu przynosić rzeczywiste korzyści i zyski dla organizacji. Wszyscy uczestnicy badania odpowiedzieli na zapytanie ofertowe (RFP) dla 2000 użytkowników, wśród koniecznych funkcjonalności musiała być: status użytkownika, czat, profile użytkowników, click-to-communicate, konferencje, mobilność i łączność oraz współgranie z aplikacjami biznesowymi.

Funkcjonalności OpenScape UC Suite

Oferowane przez Siemens Enterprise Communications rozwiązanie zawiera wszystkie typowe dla UC elementy: audio- i wideokonferencje, funkcjonalności dotyczące statusu użytkownika, komunikację tekstową instant messaging, webkonferencje oraz zapewnia wsparcie dla klientów mobilnych. Ponadto OpenScape UC Suite umożliwia użytkownikom dzielenie się informacjami o ich dostępności i wymianę wiadomości, aplikacji pracy zespołowej z użytkownikami Google i komunikatorów opartych na protokole XMPP – na komputerze PC, tablecie czy smartfonie. Funkcjonalności te, dostarczane z OpenScape UC Suite bez dodatkowych opłat, umożliwiają organizacjom szybszą i bardziej płynną wymianę informacji, rozplanowanie pracy i współdzielenie zadań pomiędzy pracownikami oddziałów i mobilnymi, podnosząc jednocześnie jakość i efektywność pracy oraz obsługi klienta.

***

Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest jednym z najważniejszych na świecie dostawców rozwiązań umożliwiających efektywną komunikację. Firma doradza przedsiębiorstwom i dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie Unified Communications - czyli integracji wszystkich kanałów komunikacji w firmie, w najbardziej korzystny sposób (m.in. usług głosowych, wideokonferencji, czatów, kanałów social media). Więcej informacji: www.siemens-enterprise.com.

Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest licencjonowanym znakiem towarowym Siemens AG

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy