Komputery Sieci

Rozwiązania dla szybkiej sieci opartej na routerze FRITZ

AVM na targach IFA 2015 AVM prezentuje nowości na targach IFA – rozwiązania dla szybkiej sieci opartej na routerze FRITZ zarówno w domu, jak i

AVM na targach IFA 2015
AVM prezentuje nowości na targach IFA – rozwiązania dla szybkiej sieci opartej na routerze FRITZ zarówno w domu, jak i w ogrodzie

• Nowa ekipa ekspertów od zwiększania zasięgu: FRITZ!Powerline, FRITZ!WLAN Repeater, FRITZ!WLAN Stick AC
• FRITZ!Fon C5: nowy, wszechstronny telefon w jakości HD z funkcjami multimedialnymi
• FRITZ!OS: nowy interfejs oraz szersze spojrzenie na domową sieć, bezprzewodowy LAN i telefony FRITZ!Fon
Berlin | AVM prezentuje w czasie tegorocznej edycji IFA aż osiem nowych produktów z rodziny FRITZ!. Nowa wersja aplikacji MyFRITZ!App i całkiem nowy system operacyjny FRITZ!OS będą również grały ważną rolę. Zgodnie ze swoim motto “Szybsza sieć domowa”, AVM bierze na celownik aktualne wymagania, stawiane domowej infrastrukturze: szybki dostęp do Internetu i liczne funkcje, wymagające dużych przepustowości, dostępne na różnorakich urządzeniach mobilnych. Dwa nowe adaptery FRITZ!Powerline oraz FRITZ!WLAN Repeater, obsługujący dwa zakresy bezprzewodowe, oferowane są w przystępnej cenie i zapewniają gigabitowe prędkości przesyłu w domowej sieci. FRITZ!Powerline 1220E ze zintegrowanym gniazdkiem elektrycznym, pozwala zestawić dwa gigabitowe połączenia za pomocą domowej sieci elektrycznej. FRITZ!Powerline 1240E oprócz portu LAN, oferuje funkcję punktu dostępu. Większą prędkość i zasięg w domowej sieci, z wykorzystaniem podwójnej technologii Wireless AC + N, zapewnia jedno urządzenie FRITZ!WLAN Repeater 1160. Nowy FRITZ!WLAN Stick AC 860 pozwala zintegrować się z siecią starszym komputerom i notebookom za pomocą szybkiej technologii Wireless AC. Po raz pierwszy AVM prezentuje telefon FRITZ!Fon C5 – wszechstronne urządzenie do telefonii w jakości HD, współpracy z serwerami multimediów i zarządzania funkcjami domowej sieci. Podczas gdy router FRITZ!Box 7430 może realizować dostęp do Internetu za pomocą łączy DSL opartych na sieci IP, FRITZ!Box 6820 LTEpozwala korzystać z mobilnego internetu przez LTE ze wszystkimi zaletami i funkcjami łącza stacjonarnego. Na przykładzie FRITZ!DECT 210 AVM prezentuje zewnętrzną wersję popularnego inteligentnego gniazdka FRITZ!DECT 200, umożliwiającego sterowanie podłączonymi urządzeniami i wykonywanie pomiarów. Nawet aplikacja MyFRITZ!App została zupełnie przeprojektowana. Teraz jest ona w stanie informować o nieodebranych połączeniach lub pozostawionych wiadomościach głosowych oraz zapewnia bezpośredni dostęp VPN do domowej sieci. AVM prezentuje także nadchodzącą edycję systemu FRITZ!OS, posiadającą nowy podgląd domowej sieci, szczegółowy ekran sieci bezprzewodowej, nowe funkcje kontroli rodzicielskiej i przebudowany interfejs użytkownika, dostosowujący się do urządzenia, na którym jest wyświetlany. Po raz pierwszy system FRITZ!OS pozwala także na zarządzanie termostatami DECT ULE za pomocą routera FRITZ!Box.

Szybsza sieć domowa: Nowi eksperci od bezprzewodowej sieci LAN i powerline z rodziny FRITZ!
AVM rozszerza swoją paletę produktów gigabitowych o dwa szybkie i kompaktowe adaptery FRITZ!Powerline: szybki FRITZ!WLAN Repeater oraz FRITZ!WLAN Stick AC. Nowy FRITZ!Powerline 1220E ze zintegrowanym gniazdkiem elektrycznym, pozwala łatwo zestawić gigabitowe połączenie za pomocą domowej sieci elektrycznej. Dzięki dwóm gigabitowym portom LAN, drukarki i konsole do gier mogą również zostać podłączone do domowej infrastruktury. Kompaktowy mocarz z gigabitowej rodziny, FRITZ!Powerline 1240E, potrafi również przesyłać dane poprzez domową sieć elektryczną i transmitować je przez WiFi i gigabitową sieć LAN. Te niewielkich rozmiarów modele FRITZ!Powerline, są idealne w zastosowaniach takich, jak streaming w jakości HD lub udostępnianie plików przez NAS, wymagających wysokich przepustowości. Do realizacji gigabitowych, bezprzewodowych sieci LAN, AVM proponuje nowy, innowacyjny produkt: FRITZ!WLAN Repeater 1160, który obsługuje podwójną technologię Wireless AC + N, transmitując równocześnie w paśmie 2,4 oraz 5 GHz. W ten sposób repeater może korzystać z najszybszego i najstabilniejszego połączenia, oferując jeszcze wyższe prędkości przesyłu w zestawieniu z routerem obsługującym dwa pasma bezprzewodowe. FRITZ!WLAN Repeater 1160 jest doskonałym rozwiązaniem do rozbudowy istniejących sieci bezprzewodowych. Czy to w stanie uśpienia, czy w czasie pracy, dwuzakresowy repeater jest niezwykle oszczędny, jeśli chodzi o zużycie energii. Urządzenia FRITZ!Powerline i FRITZ!WLAN Repeater są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi routerami bezprzewodowymi. Dzięki funkcji aktualizacji oprogramowania, urządzenia będą regularnie rozwijane i ulepszane, nawet już po zakupie. Komputery i notebooki, nieobsługujące technologii Wireless AC, teraz mogą również korzystać z przepustowości rzędu 866 Mbit/s dzięki nowym kartom sieciowym FRITZ!WLAN Stick AC 860. Dzięki technologii Stick & Surf, skonfigurowanie połączenia trwa jedynie chwilkę.

FRITZ!Fon C5: wszechstronny telefon DECT w jakości HD i funkcjami zarządzania domową siecią
Nowy telefon FRITZ!Fon C5 w czarnej obudowie, świętuje w czasie targów IFA swoją premierę. Bezprzewodowa słuchawka DECT oferuje wszystkie funkcje, znane z telefonów FRITZ!Fon, np. rozmowy w jakości HD, automatyczną sekretarkę, kilka książek telefonicznych oraz funkcje komfortowe, jak radio internetowe, odbieranie poczty email, elektroniczną nianię i budzik. Wszechstronny telefon potrafi sterować odtwarzaniem muzyki i aplikacjami inteligentnego domu. W połączeniu z routerem FRITZ!Box, kolorowy ekran wysokiej rozdzielczości w FRITZ!Fon C5 może wyświetlać obrazy z wideofonu lub kamery IP. Użytkownicy telefonu FRITZ!Fon mogą korzystać z wysokiego bezpieczeństwa, dzięki szyfrowaniu rozmów i regularnie wzbogacać telefon w nowe funkcje, dzięki aktualizacjom oprogramowania. Funkcja DECT Eco pozwala zredukować moc sygnału radiowego w stanie czuwania.

FRITZ!DECT 210: inteligentne gniazdko w domu i ogrodzie
Na przykładzie FRITZ!DECT 210 AVM prezentuje zewnętrzną wersję popularnego inteligentnego gniazdka FRITZ!DECT 200. Teraz można sterować zasilaniem podłączonych do urządzenia sprzętów oraz mierzyć, rejestrować i porównywać zużycie energii, nawet w ogrodzie. FRITZ!DECT 210 ma solidne wykonanie, umożliwiające zastosowanie go na zewnątrz budynku, dzięki ochronie przed zachlapaniem (IP44). Integracja z domową siecią za pomocą technologii DECT ULE oferuje bezpieczne szyfrowanie transmisji. Nawet po zakupie, użytkownicy otrzymują regularnie aktualizacje oprogramowania i mogą korzystać z nowych funkcji.

Nowość: Specjalista od sieci IP – FRITZ!Box 7430 oraz od turbo doładowanego LTE – FRITZ!Box 6820 LTE
Nowy FRITZ!Box 7430 oferuje szybki dostęp do Internetu za pomocą nowoczesnych łączy opartych na protokole IP. Ten specjalista od sieci IP, sprawdza się doskonale w udostępnianiu Internetu, telefonii i telewizji IP oraz obsługuje vectoring na łączach VDSL, o prędkościach do 100 Mbit/s. Zestaw najnowocześniejszych funkcji uzupełnia szybka sieć bezprzewodowa Wireless N, wbudowana baza DECT z centralką telefoniczną, obsługa aplikacji inteligentnego domu oraz system operacyjny FRITZ!OS. Nowy FRITZ!Box 6820 LTE umożliwia uwolnienie się od stacjonarnych linii DSL, czy kablowych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy poza nim, FRITZ!Box 6820 LTE pozwala uzyskać dostęp do Internetu z prędkościami aż do 150 Mbit/s. Router transmituje na sześciu częstotliwościach 4G i trzech 3G, oferując dodatkowo atrakcyjne funkcjonalności w postaci szybkiej technologii Wireless N, gigabitowego LAN-u i systemu FRITZ!OS.

Najnowsze wieści z aplikacji FRITZ!Apps: przeprojektowana aplikacja MyFRITZ!App oferuje wiele nowych funkcji.
W czasie targów IFA, AVM prezentuje aplikację MyFRITZ!App w nowej odsłonie i z wieloma innowacyjnymi funkcjami. Teraz można ją łatwo skonfigurować, wykorzystując hasło routera FRITZ!Box. Nowy ekran rejestru zdarzeń pozwala użytkownikom jednym rzutem oka uzyskać informacje o nieodebranych połączeniach i wiadomościach głosowych oraz możliwości oddzwonienia, czy przysłuchiwania się nagraniu. Aplikacja informuje również o dostępnych aktualizacjach systemu FRITZ!OS. Automatyczna sekretarka oraz ustawione przekierowania mogą być łatwo włączane i wyłączane, w zależności od tego, czy użytkownik jest w domu, czy poza nim. Aplikacja MyFRITZ!App jest teraz również wyposażona w funkcję VPN, która umożliwia prosty, ale bezpieczny dostęp do sieci domowej, obsługiwanej przez router FRITZ!Box. Za pomocą menu Smart Home i inteligentnych gniazdek można także wygodnie sterować grzejnikami, będąc w domu lub poza nim (włączanie / wyłączanie / ustawianie temperatury). Aktualne informacje z aplikacji FRITZ!Apps: FRITZ!App WLAN ukazuje teraz ścieżkę połączenia z jeszcze większą ilością detali. Jeżeli połączenie jest nawiązane za pośrednictwem FRITZ!WLAN Repeater, fakt ten jest zilustrowany w podglądzie połączenia. Aplikacja FRITZ!App Fon dla platformy iOS jest zupełnie przeprojektowana z myślą o urządzeniach iPhone oraz iPad. FRITZ!App Media oferuje teraz wygodną funkcję pokazu slajdów. Jeżeli w sieci domowej znajduje się odbiornik Chromecast lub telewizor z obsługą UPnP-A/V, można oglądać pokaz siedząc wygodnie na kanapie. FRITZ!App TV dla systemu Android posiada teraz funkcję wyłączania po określonym czasie. Zmieniony został sposób sortowania ulubionych treści w aplikacji FRITZ!App TV dla systemu iOS, aby umożliwić łatwą zmianę kolejności kanałów za pomocą techniki “przeciągnij i upuść”. W czasie targów IFA, aplikacja MyFRITZ!App dla systemu Android zostanie opublikowana w wersji beta. Więcej informacji na temat aplikacji FRITZ!App można znaleźć na stronie en.avm.de/products/fritzapps.

FRITZ!OS: szersze spojrzenie na domową sieć, bezprzewodowy LAN i telefony FRITZ!Fon oraz odświeżony wygląd
W czasie targów IFA, AVM prezentuje kolejną wersję FRITZ!OS, systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box i innych produktów z rodziny FRITZ!. Nowością jest podgląd sieci domowej, prezentujący na jednym ekranie wszystkie urządzenia podłączone do routera FRITZ!Box. Daje on również możliwość centralnego zarządzania aktualizacjami telefonów DECT i repeaterów. Uznana funkcja kontroli rodzicielskiej oferuje teraz jeszcze więcej elastyczności dzięki możliwości doraźnego zwiększania limitu przebywania w internecie za pomocą systemu biletów. Monitor bezprzewodowej sieci LAN, służący do analizowania natężenia ruchu w sieci radiowej, prezentuje teraz jeszcze więcej ważnych informacji. Użytkownicy będą teraz mogli jednym rzutem oka ocenić zakłócenia powodowane przez sąsiednie sieci radiowe i odpowiednio dobrać najlepszy kanał. Począwszy od jesieni 2015, interfejs konfiguracyjny fritz.box będzie miał nową formę, zaprojektowaną tak, aby idealnie dostosowywać się do różnych ekranów notebooków, tabletów i smartfonów. Aktualne informacje o telefonach FRITZ!Fon: w telefonach DECT będzie można wybrać pięć, nowych, konfigurowanych indywidualnie ekranów startowych, korzystać z nowego widoku automatycznej sekretarki oraz zwiększać wielkość czcionki w menu. Po raz pierwszy system FRITZ!OS pozwala na zarządzanie termostatami DECT ULE (Comet DECT marki EUROtronic) za pomocą routera FRITZ!Box.

Podczas IFA AVM prezentuje wszystkie innowacje z rodziny produktów FRITZ! na stoisku 107 w hali nr 17.

Specyfikacja techniczna nowych produktów FRITZ!

FRITZ!Powerline 1220E
– Łącze internetowe przez sieć elektryczną z prędkością brutto do 1200 Mbit/s
– 2 x gigabitowy port LAN
– Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
– Wbudowane gniazdko elektryczne
– Technologia MIMO w działaniu: Zwiększenie zasięgu transmisji po kablach elektrycznych o 60% i stabilniejsza transmisja
– Łatwa instalacja w każdym gniazdku elektrycznym
– Zgodność ze standardem HomePlug AV2, IEEE P1901 oraz możliwość współpracy z adapterami PLC, obsługującymi prędkości 200, 500, 600 i 1200 Mbit/s
– Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych

FRITZ!Powerline 1240E WLAN
– Sieć bezprzewodowa o przepustowości brutto do 1200 Mbit/s z gniazdka elektrycznego
– 1 x gigabitowy port LAN
– 2,4 GHz: Technologia 2 x 2 Wireless N z przepustowością do 300 Mbit/s.
– Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
– Komputery przenośne, tablety i smartfony mają dostęp do bezprzewodowego internetu w całej przestrzeni domowej sieci.
– Technologia MIMO w działaniu: Zwiększenie zasięgu transmisji po kablach elektrycznych o 60% i stabilniejsza transmisja
– Łatwa instalacja w każdym gniazdku elektrycznym
– Zgodność ze standardem HomePlug AV2, IEEE P1901 oraz możliwość współpracy z adapterami PLC, obsługującymi prędkości 200, 500, 600 i 1200 Mbit/s
– Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych

FRITZ!WLAN Repeater 1160
– Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej
– Dwuzakresowy repeater sieci bezprzewodowej z obsługą technologii Wireless AC+N, rozszerza zasięg równocześnie w paśmie 2,4 GHz oraz 5 GHz (300 Mbit/s i 866 Mbit/s).
– Kompatybilny ze wszystkimi popularnymi routerami (standardy radiowe 802.11ac/n/g/b/a)
– Inteligentny wybór zakresu w celu zapewnienia wyjątkowo szybkiej transmisji (crossband repeating)
– Maksymalne bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN dzięki WPA2
– WPS – łatwa w konfiguracji i bezpieczna bezprzewodowa sieć LAN, za naciśnięciem przycisku
– Wyświetlanie jakości połączenia bezprzewodowego za pomocą pięciu diod LED dla wyboru optymalnej lokalizacji
– Niski pobór prądu, 2,8 W w stanie uśpienia
– FRITZ!OS dla wysokiego poziomu komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, VPN i wiele innych funkcji.

FRITZ!WLAN Stick AC 860
– Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej
– Równoczesna obsługa standardu Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s (5 GHz) i 300 Mbit/s (2,4 GHz)
– Kompatybilny ze wszystkimi popularnymi routerami (standardy radiowe 802.11ac/n/g/b/a)
– Łatwa samoinstalacja bez CD ze sterownikami w systemach Windows 10, 8, 7 (64 bit) i Windows Vista (32 bit)
– Technologia AVM Stick&Surf dla łatwej i bezpiecznej rejestracji w sieci obsługiwanej przez router FRITZ!Box

FRITZ!Fon C5
– Najwyższa jakość dźwięku dzięki telefonii HD
– Radio internetowe, odbieranie maili, telefon głośnomówiący, elektroniczna niania, budzik, przełączanie się pomiędzy rozmowami, konferencyjne połączenie trójstronne
– Odtwarzacz mediów do zarządzania urządzeniami zgodnymi z UPnP
– Kolorowy wyświetlacz, prezentujący obraz z wideodomofonu lub kamery IP
– Zarządzanie funkcjami inteligentnego domu Smart Home np. przez gniazdka FRITZ!DECT 200, 210
– Przyciski sterowania głośnością
– Aparaty bezprzewodowe DECT, pracujące z każdym routerem FRITZ!Box oraz każdą bazą DECT-GAP.

FRITZ!DECT 210
– Inteligentne gniazdko z ochroną przed zachlapaniem (IP 44) do zastosowania na zewnątrz
– Przełączanie ręczne lub automatyczne z możliwością ustawienia indywidualnych harmonogramów
– Funkcja rejestracji zużycia energii: pomiar, rejestracja, porównanie
– Wbudowany czujnik temperatury o szerokim zakresie pomiaru
– Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE
– Wygodne zarządzanie poprzez komputer, notebook, smartfon lub tablet
– Dodawanie nowych funkcji dzięki darmowym aktualizacjom oprogramowania

FRITZ!Box 7430
– Router FRITZ!Box do stosowania z dostępami opartymi na IP, w celu realizacji transmisji danych, telefonii (VoIP), telewizji IP.
– ADSL/VDSL/VDSL vectoring z prędkością do 100 Mbit/s
– 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.
– 4 x port LAN Fast Ethernet, 1 x USB 2.0
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home
– Jeden port a/b dla aparatu analogowego lub faksu
– Komfortowe funkcje telefoniczne wbudowane w router FRITZ!Box, np. automatyczna sekretarka, faks, i wiele więcej
– FRITZ!OS dla wysokiego poziomu komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, NAS i wiele innych funkcji.

FRITZ!Box 6820 LTE
– Szybki dostęp do internetu przez LTE: do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4).
– Obsługa wielu zakresów radiowych: sześć w 4G i trzy w 3G
– Łącze internetowe przez LTE z prędkością do 42 Mbit/s oraz GSM/EDGE (2G)
– 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.
– 1 x gigabitowy port LAN

FRITZ!Box 6820 LTE

FRITZ!Box 7430

FRITZ!DECT 210

FRITZ!OS 06.35

Schneller zu Hause! – AVM auf der IFA 2015

AVM auf der IFA 2015

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy