Wiadomości Branżowe

Pokolenie Y ? praca a technologia

Teaser

Unify prezentuje jak technologia może wesprzeć firmy w dostosowaniu się do oczekiwań nowego pokolenia, które za dekadę będzie dominowało na rynku pracy.

Millenialsi inaczej zwani pokoleniem Y to młodzi ludzie, którzy obecnie wchodzą szerzej na rynek pracy, a za dziesięć ? dwadzieścia lat będą stanowić główną kadrę w wielu firmach. Są to pracownicy, którzy na co dzień korzystają z dobroci świata cyfrowego, Internet znają od dzieciństwa a nowe technologie są ich chlebem powszednim. Takie uwarunkowania wpływają na ich oczekiwania względem warunków pracy. Eksperci Unify przedstawiają, jak dzięki odpowiednio dostosowanym najnowszym rozwiązaniom komunikacyjnym, firmy mogą efektywnie wykorzystać potencjał nowego pokolenia.

BYOX ? elastyczne podejście do sposobu wykonywania pracy

Ostatnio rozpowszechnione i znane zjawisko BYOD (Bring Your Own Device ? wykorzystanie prywatnych urządzeń mobilnych w środowisku pracy) dzięki oczekiwaniom pracowników rozszerza się na inne kategorie poza urządzeniami ? własny system operacyjny, aplikacje, pamięć masową, czy chmurę (Bring Your Own: Operating System, Apps, Storage, Cloud). Dla młodych przedstawicieli pokolenia Y możliwość wykorzystania swoich urządzeń, ulubionych aplikacji i narzędzi do pracy jest już oczywistością, której muszą sprostać pracodawcy, chcąc w pełni wykorzystać możliwości swoich pracowników.

Rozwiązania Unify ujednolicają komunikację firmy, szczególnie najnowszy Project Ansible zapewnia integrację wszystkich kanałów komunikacji i aplikacji biznesowych na jednym ekranie, na dowolnym urządzeniu. To pozwala na efektywne wykorzystanie wszystkich możliwości technologicznych do pracy i kooperacji w zespole. Z jednej strony mamy spełnienie oczekiwań pracowników, którzy efektywniej będą pracować wykorzystując znane sobie rozwiązania, z drugiej strony zintegrowaną przez produkty OpenScape komunikację, która pozwala na wydajną współpracę zespołową w organizacji.

Elastyczność miejsca pracy i czasu

Dla millenialsów praca nie jest związana z biurem, chcą ją wykonywać o dowolnej porze, z dowolnego miejsca. Dla pracodawców i działów IT oznacza to konieczność elastyczności w zakresie zarówno czasu pracy i jej lokalizacji. Dynamiczny rozwój możliwości pracy mobilnej od wiadomości tekstowych, poprzez tele- czy wideokonferencje, po edycję i współdzielenie dokumentów z platformy w chmurze, pozwala na tę elastyczność. Rzeczywiście, decentralizacja pracy umożliwia pracownikom wykonywanie jej wszędzie i o dowolnej godzinie.

Rozwiązania Unify dzięki integracji komunikacji, zapewniają możliwość wykonywania pracy wszędzie tam gdzie w danym momencie znajduje się pracownik.

Dla pracowników wymagających łączności głosowej i wideo Unify oferuje rozwiązanie OpenScape Mobile, które obsługuje komunikację multimedialną za pomocą urządzeń przenośnych. Dodatkową usługą jest swoboda przenoszenia rozmowy pomiędzy urządzeniem przenośnym, biurkowym czy też telefonem w domu za pomocą prostego gestu. Aplikacje klienckie dla środowisk iOS oraz Android zapewniają swobodę komunikacji multimedialnej, sesje wspólnej pracy z każdego miejsca i zarządzanie własnymi statusami w kontekście komunikacji pomiędzy osobami. Komunikacja staje się coraz bardziej mobilna i wielowątkowa. Aby być na bieżąco z tymi, którzy nas interesują, aby mówić o ważnych sprawach i kontynuować multimedialną rozmowę, w dowolnym środowisku, na każdym urządzeniu firma Unify realizuje Project Ansible. Komercyjnie ma być dostępny w tym roku.

Społeczność a wzrost wydajności pracy

Pokolenie Y jest wychowane na mediach społecznościowych, które dają bieżący kontakt z innymi oraz zapewniają rozrywkę. Millenialsi oczekują od pracodawcy, że będą mogli z nich korzystać w miejscu pracy oraz że inni będą znali korzyści i sposób wykorzystania social mediów. Są przekonani, że w niektórych branżach rozmowy za pomocą mediów społecznościowych są niezwykle ważne a nawet przyspieszają pracę.

Eksperci zauważają, że coraz częściej firmy same umożliwiają, a wręcz zachęcają pracowników do angażowania się w mediach społecznościowych podczas pracy. Korzystanie z social mediów w miejscu pracy rozwija współpracę. Pracownicy mogą utrzymywać wiki i fora internetowe, które pomagają przekazywać najlepsze praktyki i rozwiązania dla poszczególnych problemów oraz tematów. Komunikacja poprzez te media może pomóc w budowaniu relacji między pracownikami oraz ułatwiać codzienną pracę.

Różnice pokoleniowe

Obecnie organizacje muszą zmierzyć się z narastaniem różnic międzypokoleniowych między pokoleniem Y, a starszymi. Zgodnie z ostatnimi badaniami Millenialsi są bardziej skłonni do zmiany pracy, gdy ich oczekiwania odnośnie odpowiednich warunków pracy: stosowane rozwiązania, wsparcie i elastyczność nie są spełnione. Natomiast nie-Milenialsi są bardziej skłonni do opuszczenia danej pracy, gdy nie otrzymują odpowiednio wysokiego wynagrodzenia (konkurencyjnego do zajmowanego stanowiska), albo nie czują szans na swój rozwój osobisty.

?Zrozumienie tych różnic i zapewnienie pracownikom odpowiednich narzędzi technologicznych, których potrzebują do efektywnej pracy w coraz bardziej rozproszonym środowisku będzie ogromnym wyzwaniem, ale też olbrzymią szansą dla współczesnego biznesu.? ? podsumowuje Paweł Podwysocki, Prezes Zarządu Unify Sp. z o.o.

###

O Unify

Unify ? dawniej Siemens Enterprise Communications jest dostawcą oprogramowania i usług do komunikacji biznesowej i korporacyjnej. Nasze rozwiązania łączą różne sieci, systemy, aplikacje i urządzenia aby dostarczać użytkownikom spójnych i wygodnych sposobów komunikacji głosowej, wideo i tekstowej tak aby komunikacja nie była dodatkiem ale istotą biznesu i procesów biznesowych. Widzimy komunikację jako niezbędny element pracy zespołowej, decydujący o jej efektywności i tworzymy takie narzędzia współpracy, które czynią ją wygodną i wydajną niezależnie od tego jaka odległość dzieli współpracowników, jakiego sprzętu używają i do jakiej sieci są włączeni.

Unify bazuje na doświadczeniu technicznym Siemens AG i systemach komunikacji korporacyjnej HiPath i OpenScape, których rozwój zaowocował rozwiązaniami Unified Communiations o niezwykłej otwartości i wszechstronności, z zachowaniem typowych dla Siemensa cech jak niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo.

Unify jest spółką joint venture, w której udziałowcami są Gores Group i Siemens AG.

Źródło Unify. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy