Multimedialna nawigacjA BLOW GPS43Ybt

Idelana do samochodu, doskonała na rower i do plecaka

WARSZAWA, 16 czerwca 2010 r. ? BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, wprowadził do sprzedaży multimedialną nawigację samochodową BLOW GPS43Ybt. BLOW GPS43Ybt to idealny wybór dla osób poszukujących uniwersalnej nawigacji, która sprawdzi się zarówno w samochodzie, na rowerze, jak również podczas pieszych wędrówek.

BLOW_43Ybt_gps_mapa__pl

Panoramiczny ekran o przekątnej 4,3 cala pozwala zaprezentować wyjątkowo dużo szczegółów trasy podczas jazdy samochodem. Stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenie świetnie sprawdza się na rowerowych oraz pieszych wycieczkach. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza AutoMapa 6.5.

Nawigacja wyposażona jest w 42-kanałowy odbiornik GPS SiRF STAR 3i+, złącze Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. BLOW GPS43Ybt może współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania.

42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają wyjątkową dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Po włączeniu, urządzenie umożliwia szybkie ustalenie pozycji pojazdu, nawet w czasie ruchu.

Wbudowany moduł Bluetooth, po podłączeniu do telefonu komórkowego, zapewnia korzystanie z zasobów Internetu, w tym najnowszych systemów powiadamiania o korkach, utrudnieniach w ruchu czy wypadkach. Użytkownicy mogą pobierać najświeższe bazy POI, takie jak stacje benzynowe, fotoradary, niebezpieczne miejsca, utrudnienia w ruchu spowodowane kontrolami drogowymi, itp. z serwisów Miplo.pl (usługa Miplo Traffic). Informacje te mogą być wykorzystywane równolegle z danymi systemu Traffic AutoMapa. Opcjonalne aplikacje pozwalają korzystać z poczty elektronicznej czy mobilnych komunikatorów. BLOW GPS43Ybt może służyć jako zestaw głośnomówiący, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. Podczas jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze w danym momencie komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Przycisk ?szybkiego menu?, zintegrowany z przyciskiem wyłączania, umożliwia użytkownikowi natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

BLOW GPS43Ybt jest standardowo oferowany z najpopularniejszym programem nawigacyjnym AutoMapa 6.5 w wersji Polska XL lub Europe. Aplikacja w wersji Europe zawiera mapy 44 krajów i szczegółowe plany nawigacyjne ponad 13.000 miast i setki tysięcy, dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI), aktualizowanych w kwietniu 2010 r. Do dyspozycji użytkowników urządzeń nie posiadających stałego dostępu do Internetu jest też program AM’Center służący do synchronizacji danych SmartRoutes, uwzględniających w trasach czasowe ograniczenia ruchu oraz prognozy stanu ruchu drogowego na podstawie statystyk dni tygodnia/świąt i pory dnia. Osoby korzystające z nawigacji ze stałym mobilnym dostępem do Internetu mogą monitorować bieżącą sytuację na drogach w czasie jazdy. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie wyznaczane są z uwzględnieniem danych statystycznych o ruchu i aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze. Program oferuje funkcje ?Wypadek? z możliwością wysłania alarmowego SMS na numer ICE pozycji alarmującego i wybrania ?Jedź po pomoc? oraz zestaw informacji ?Niezbędnik kierowcy? opracowany wspólnie z Gazetą Wyborczą. Użytkownicy mogą bezpłatnie aktualizować program AutoMapa w ciągu roku od zakupu nawigacji.

BLOW GPS43Ybt wykorzystuje system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z dowolnego innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD.

Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z pokaźnej biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci w postaci muzyki, zdjęć i filmów. Wbudowany transmiter FM umożliwia transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Szeroki kąt widzenia kolorowej kamery sprawia, że nawet początkujący kierowcy polubią trudne manewry cofania. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

BLOW GPS43Ybt ? najważniejsze cechy:
Wyświetlacz dotykowy LCD 4,3 cali, 480 x 272 piksele
System operacyjny Windows CE 5.0 NET
Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S 468 MHz
Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały )
Pamięć wewnętrzna SD RAM 64 MB
Gniazdo pamięci microSD
Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
Wejście Video-IN
Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
Bluetooth 2.0
System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry Możliwość definiowana ścieżki GPS
Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI,
Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
Wymiary 119 x 80 x 13 mm

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS43Ybt dostępne są na rynku polskim odpowiednio w cenie:
– BLOW GPS43Ybt bez mapy – 438 zł brutto,
– BLOW GPS43Ybt z AutoMapą Polska XL ? 538 zł brutto,
– BLOW GPS43Ybt z AutoMapą Europe ? 698 zł brutto.

Nawigacja BLOW GPS43Ybt dostępna jest także z pełną gamą uchwytów niemieckiej firmy HR Auto Comfort, odpowiednio w cenie:

BLOW GPS43YBT bez mapy + długi uchwyt na szybę – 478,00 brutto
BLOW GPS43YBT bez mapy + uchwyt na deskę – 468,00 brutto
BLOW GPS43YBT bez mapy + uchwyt na kratkę 458,00 brutto

BLOW GPS43YBT z AutoMapą Europe + długi uchwyt na szybę – 738,00 brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Europe + uchwyt na deskę – 728,00 brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Europe + uchwyt na kratkę – 718,00 brutto

BLOW GPS43YBT z AutoMapą Polska XL + długi uchwyt na szybę – 578,00 brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Polska XL + uchwyt na deskę – 568,00 brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Polska XL + uchwyt na kratkę – 558,00 brutto

BLOW GPS43YBT bez mapy + uchwyt rowerowy – 458,00 zł brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Europe  + uchwyt rowerowy –  718,00 brutto
BLOW GPS43YBT z AutoMapą Polska XL  + uchwyt rowerowy –  558,00 brutto

# # #
BLOW, producent wysokiej jakości samochodowych urządzeń multimedialnych. Firma oferuje szeroką gamę zaawansowanych mobilnych produktów, m.in. do nawigacji – systemy nawigacji samochodowej GPS, zestawy GPS z kamerą cofania oraz systemy car-audio: głośniki, subwoofery, kolumny, wzmacniacze, alarmy i adaptery samochodowe. Dodatkowe informacje nt. marki BLOW dostępne są na stronach: www.blow.com.pl

Top