Wiadomości Branżowe

Siemens Enterprise Communications wspiera Orange Labs Poland w rozwoju technologii Telco 2.0

Siemens Enterprise Communications rozpoczął współpracę z Orange Labs Poland w ramach przedsięwzięcia Klaster Telco 2.0. Spółka wesprze między innymi edukację studentów i pracowników naukowych wyższych uczelni w

Siemens Enterprise Communications rozpoczął współpracę z Orange Labs Poland w ramach przedsięwzięcia Klaster Telco 2.0. Spółka wesprze między innymi edukację studentów i pracowników naukowych wyższych uczelni w zakresie najnowszych technologii i trendów z obszaru Telco 2.0. Głównym celem przedsięwzięcia jest wzrost konkurencyjności firm poprzez zacieśnianie współpracy pomiędzy nauką a biznesem.

Klaster Telco 2.0 to porozumienie na rzecz rozwoju technologii Telco 2.0, który powstał jako platforma wymiany doświadczeń i realizacji wspólnych projektów przez firmy, jednostki naukowe, samorządowe oraz instytucje otoczenia biznesu. Jest to wspólna inicjatywa Orange Labs Poland i Fundacji LEM, powołanej przez Krajową Izbę Gospodarczą. Do współpracy w Klastrze Telco 2.0 Orange Labs zaprosił m.in. Siemens Enterprise Communications, Instytut Łączności oraz Oracle Polska.

Celem koncepcji Telco 2.0 jest udostępnienie programistom w Internecie interfejsów do tworzenia aplikacji korzystających z systemów i sieci operatorów telekomunikacyjnych. Do tej pory zajmowali się tym sami operatorzy telekomunikacyjni. W nowej koncepcji za kreację usług i generowanie nowych zastosowań będą odpowiedzialne podmioty zewnętrzne. Operator będzie tylko pobierał opłatę za udostępnienie interfejsów Telco Web Services, natomiast każdy będzie mógł je wykorzystać do prowadzenia własnej działalności biznesowej.

- Za pośrednictwem klastra chcemy szerzej pokazać zalety i łatwość konwergencji technologii Telco 2.0 z rozwiązaniami biznesowymi, takimi jak zunifikowana komunikacja, która podnosi efektywność procesów biznesowych i pomaga optymalizować koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. – mówi Dariusz Bogusz, Solution Architect Unified Communications, Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o.

Spółka wprowadziła do Klastra wiedzę opartą na swoim rozwiązaniu OpenScape Unified Communications, które pozwala między innymi na zwiększenie dostępności mobilnych technologii w codziennej pracy poza biurem firmy, np. w podróży czy u klienta.

Orange Labs Telco 2.0 University

W ramach współpracy odbywają się warsztaty naukowo-techniczne skierowane do studentów i pracowników naukowych wybranych wyższych uczelni technicznych. Słuchacze poznają dzięki nim najnowsze trendy i technologie z dziedziny Telco 2.0, udostępniane przez Orange Labs. Ponadto zyskają szansę realizacji innowacyjnych projektów z obszarów telekomunikacji oraz IT.

W styczniu Siemens Enterprise Communications przeprowadził drugie już warsztaty dla studentów, tym razem dla Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy Orange Labs Telco 2.0 Univeristy po zakończeniu zajęć mogli zdawać egzamin certyfikacyjny z rozwiązań Unified Communications (Openscape UC), które potwierdzają praktyczne umiejętności obsługi rozwiązań UC.

Firma w ramach klastra chce rozwijać współpracę ze studentami. Praktyki i prace inżynierskie mają na celu zbudowanie prototypów rozwiązań łączących technologie Unified Communications z Telco 2.0 dla zastosowań przemysłowych.
Więcej informacji o Klastrze Telco 2.0 znajduje się na stronie http://klastertelco.pl

***
Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest jednym z najważniejszych na świecie dostawców rozwiązań umożliwiających efektywną komunikację. Firma doradza przedsiębiorstwom i dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie Unified Communications - czyli integracji wszystkich kanałów komunikacji w firmie, w najbardziej korzystny sposób (m.in. usług głosowych, wideokonferencji, czatów, kanałów social media). Więcej informacji: www.siemens-enterprise.com.

Siemens Enterprise Communications Sp. z o.o. jest licencjonowanym znakiem towarowym Siemens AG

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy