Wiadomości Branżowe

LTE już nawet na Seszelach. Airtel i Ericsson wdrażają sieć 4G

  • Pierwsza komercyjna sieć LTE wdrożona przez Airtel w Afryce we współpracy z firmą Ericsson
  • Umożliwia użytkownikom smartfonów na Seszelach korzystanie z wysokiej jakości usług
  • Sieć zostanie wprowadzona na rynek komercyjny w tym roku i będzie korzystać z urządzeń dostępowych i usług LTE firmy Ericsson

Airtel nawiązał współpracę z firmą Ericsson aby dostarczyć nową, ogólnokrajową sieć LTE (Long Term Evolution) o szerokości kanału 800 MHz i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na mobilne usługi szerokopasmowe przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności sieci. Jest to pierwsza komercyjna sieć LTE firmy Airtel w Afryce.

Oczekuje się, że w pierwszej fazie, sieć obejmie 10 000 użytkowników LTE i znacznie poprawi łączność oferując klientom Airtel wyższą jakość usług umożliwiającą  szybsze przeglądanie stron i pobieranie danych za pomocą smartfonów.

Amadou Dina, dyrektor generalny Airtel Seszele mówi: ?Chcemy wzbogacić życie naszych abonentów, a to oznacza, że doświadczenia klienta w korzystaniu z naszych usług są dla nas najważniejsze. LTE zmienia te doświadczenia użytkowników szerokopasmowych sieci mobilnych zapewniając większą prędkość przesyłu danych dla takich usług jak telewizja internetowa, mobilne video-blogowanie, gry online, czy mobilne środowiskao pracy. Jako wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych, jesteśmy dumni mogąc zaoferować to wszystko naszym klientom, a naszym partnerem w tym przedsięwzięciu jest Ericsson?.

Umowa obejmuje sprzęt, oprogramowanie, usługi w zakresie wsparcia oraz wdrożenie sprzętu radiowej stacji bazowej z rodziny Ericsson RBS 6000 obsługującej wiele standardów oraz oprogramowania LTE RAN, a także aktualizację obecnego oprogramowania dla sieci dostępowych 2G i 3G.

Fredrik Jejdling, dyrektor działu Ericsson w Afryce Subsaharyjskiej mówi: ?Te działania potwierdzają nasze zaangażowanie w długofalową współpracę z firmą Airtel. Wdrożenie na Seszelach sieci mobilnej nowej generacji pozwoli użytkownikom korzystać z szerszej oferty niezawodnych usług i otworzy przed firmami, społeczeństwem i mieszkańcami tego kraju nowe możliwości?.

Ericsson jest liderem na rynku w dziedzinie LTE. Obecnie sieci Ericsson obsługują 50 procent światowego ruchu smartfonów z funkcją LTE, co jest wielkością ponad dwukrotnie przewyższającą wyniki naszego najgroźniejszego konkurenta. Na całym świecie wdrożono ponad 190 sieci LTE RAN oraz Evolved Packet Core, z czego ponad 140 ma komercyjne zastosowanie.

Ericsson jest dziś obecna na wszystkich rynkach LTE o dużym natężeniu ruchu, m.in. w USA, Japonii, Korei Płd., Australii i Kanadzie, a jej usługi wybrało (zgodnie z danymi światowego rankingu subskrypcji LTE ) 10 czołowych operatorów LTE.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy