Wiadomości Branżowe

MasterCard rozwija płatności mobilne w standardzie HCE w ponad 15 krajach

Płatności oparte na przetwarzaniu danych w chmurze są już dostępne na kluczowych rynkach całego świata, umożliwiając klientom realizowanie transakcji zbliżeniowo za pomocą telefonów z modułem NFC25 lutego 2015 r. – Konsumenci na całym świecie coraz większą część swoich zakupów opłacają przy pomocy urządzeń mobilnych, zamiast

Płatności oparte na przetwarzaniu danych w chmurze są już dostępne na kluczowych rynkach całego świata, umożliwiając klientom realizowanie transakcji zbliżeniowo za pomocą telefonów z modułem NFC

25 lutego 2015 r. ? Konsumenci na całym świecie coraz większą część swoich zakupów opłacają przy pomocy urządzeń mobilnych, zamiast fizycznych kart płatniczych. Niespełna rok od ogłoszenia specyfikacji bezpiecznych transakcji zbliżeniowych wykorzystujących standard HCE (Host Card Emulation), MasterCard udostępnia płatności mobilne z wykorzystaniem tej technologii użytkownikom systemu Android w ponad 15 krajach, w tym także w Polsce.

Jako alternatywa dla rozwiązań wykorzystujących karty SIM do przechowywania danych karty płatniczej, rozwiązanie MasterCard? Cloud Based Payments stanowi fundament dla szybkiego rozwoju płatności mobilnych na całym świecie. Nowe rozwiązanie pozwala skrócić i uprościć proces wdrażania mobilnych płatności zbliżeniowych, zarówno dla wydających karty instytucji finansowych jak i dla innych dostawców usług płatniczych. Dzięki temu setki licencjobiorców zdecydowało się skorzystać z okazji, by w sposób przemyślany i bezpieczny wdrożyć płatności mobilne. Obecnie realizowanych jest 25 projektów pilotażowych, w takich krajach jak Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania i USA.

?Realizowany przez nas program pilotażowy był doskonałą okazją do tego, by nawiązać współpracę z MasterCard przy wdrażaniu na rynek pierwszego rozwiązania opartego na technologii HCE? ? powiedział Albert Figueras, Dyrektor ds. Bankowości Detalicznej w hiszpańskim Banco Sabadell. ?Dzięki projektowi pozyskaliśmy przydatne informacje, które pozwoliły nam przygotować usługę SabadellWallet oraz zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązanie w obszarze płatności mobilnych.?

?Santander rozpoczął prace nad wdrożeniem płatności mobilnych we wszystkich regionach, w których działa, natychmiast po ogłoszeniu specyfikacji technicznej standardu HCE. W ramach całościowego planu wdrażania innowacji w Santander, już w najbliższych miesiącach nowe usługi płatnicze zostaną zaoferowane naszym klientom, dając im możliwość pełnego wykorzystania możliwości ich urządzeń mobilnych, również w obszarze bardziej wygodnych i bezpieczniejszych płatności mobilnych? ? powiedział José María Fuster, Dyrektor Generalny i Szef Działu Innowacji w Santander. ?Santander pozostaje w awangardzie innowacyjności, oferując nowe usługi klientom na wszystkich rynkach, na których prowadzimy działalność w sektorze bankowości detalicznej oraz stosując innowacyjne podejście do oferowania prostych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i niedrogich rozwiązań dla ponad 100 milionów naszych klientów.?

A to już wiesz?  3M Science. Applied to Life? - nowa odsłona marki 3M

?W branży płatności elektronicznych doświadczamy coraz dalej idących współzależności pomiędzy płatnościami mobilnymi a sektorem e-commerce. Grupa UniCredit jest głęboko przekonana, że standard HCE jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie technologii, dzięki której dokonywanie płatności elektronicznych na szeroką skalę stanie się jeszcze łatwiejsze. Dlatego też Grupa UniCredit oraz MasterCard pracują wspólnie nad projektem wykorzystującym technologię HCE, która z pewnością odegra ogromną rolę, nie tylko tutaj, we Włoszech, lecz również w innych krajach, w których działamy? - powiedział Alberto Naef, Dyrektor Marketingu UniCredit Group.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój płatności mobilnych realizowanych za pomocą urządzeń z systemem operacyjnym Android, MasterCard udostępnił niedawno zestaw narzędzi deweloperskich (Software Development Kit - SDK) pozwalających na tworzenie oprogramowania niezbędnego do obsługi tego rodzaju transakcji. SDK jest zbiorem bibliotek i narzędzi pozwalających deweloperom na tworzenie i testowanie aplikacji, które są zgodne ze standardami technicznymi opracowanymi przez MasterCard.

?Zgodnie z naszą wizją, płatności mobilne mają być wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich konsumentów, niezależnie od tego, z jakiego kanału płatności i urządzenia korzystają. Technologia HCE oraz rozwiązania bazujące na chmurze to kolejne osiągnięcia, dzięki którym MasterCard może, wraz z naszymi partnerami, skutecznie realizować ową wizję? - stwierdził James Anderson, Starszy Wiceprezes i Szef Zespołu Shared Platform Services w MasterCard. ?Dzięki innowacyjnemu podejściu umożliwiającemu integrację z naszą globalną platformą cyfrową MasterPass?, zdecydowanie zwiększy się dostępność płatności mobilnych.?

Liczba punktów handlowych - takich jak duże sieci detaliczne, sklepy wielobranżowe, stacje paliw, sklepy spożywcze, apteki, automaty, parkingi, środki transportu publicznego oraz taksówki - w których można dokonywać płatności mobilnych w systemie MasterCard wzrosła w ciągu roku z dwóch do trzech milionów. Zbliżeniowe technologie płatnicze MasterCard są obecnie dostępne w 68 krajach. Standard HCE jest dostępny w urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Android KitKat w wersji 4.4 lub wyższej, która pojawiła się po raz pierwszy w listopadzie 2013 roku, i która jest nieustannie doskonalona i udostępniana użytkownikom najbardziej popularnych smartfonów. Strategia MasterCard polega na zastosowaniu opracowanego specjalnie dla potrzeb płatności zbliżeniowych oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu mobilnym oraz przetwarzaniu transakcji z zastosowaniem bezpiecznych technologii korzystających z chmury.

A to już wiesz?  Wojciech Modest Amaro twarzą Samsung Chef Collection ? urządzeń AGD klasy premium

dostarczył infoWire.pl
Źródło MasterCard. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy